Návody

Návod: Ako vybrať umývadlovú batériu

02.07.2015

Návod: Ako vybrať umývadlovú batériu

Keďže sú umývadlové batérie časť zariadenia kúpelne, ktorá je viditeľná, ich výber je ovplyvnený predovšetkým ich vzhľadom.

Aj napriek tomu, že je výber ovplyvnený vonkajším prevedením mali by ste sa pri výbere zamerať aj na ďalšie kritériá, ktoré sú predovšetkým praktické. V krátkom návode Vám predstavíme pár základných kritérií nápomocných pri výbere umývadlovej batérie do Vašej novej kúpelne.

 

 zdroj: www.grohe.co.uk grandera

Kritéria výberu: 

1. výber podľa dizajnu (vonkajšieho prevedenia)

Za prvý krok pri výbere umývadlovej batérie môžeme považovať výber podľa vzhľadu. Mali by ste však zvoliť umývadlovú batériu tak, aby bola od rovnakého výrobcu ako je Vaša batéria nad vaňou, najlepšie z rovnakej produktovej rady.

Vybrať umývadlovú batériu takýmto spôsobom nie je žiadny problém, keďže výrobci ponúkajú doplnky do kúpelní, ktoré sú vyrobené tak, aby sa k sebe vzájomne hodili.

 

2. funkčné prvky: odolnosť a životnosť umývadlovej batérie

Po funkčnej stránke by ste sa mali zamerať predovšetkým na materiál umývadlovej batérie, kvalitu kartuše, ktorá má dôležitú funkciu pri tesnení a v neposlednom rade aj na dĺžku záruky, ktorú výrobcovia ponúkajú.

Ďalším funkčným prvkom, ktorý by ste si mali pri výbere premyslieť, je umiestnenie umývadlovej batérie, podľa ktorého ich rozdeľujeme na:

·       Stojánkové batérie napr.v našej ponuke od výrobcov GROHE, Teorema, Hansgrohe a i.


 

zdroj:www.assets.hansgrohe.com

 

·       Nástenné batérie (všímame si rozteč)napr. od výrobcov Novaservis, FARIS, Hansgrohe a i.

nástenná batéria GROHE

zdroj: www.grohe.co.uk       

 

    

Z funkčných prvkov môže byť pre Váš výber tiež rozhodujúci obmedzovač prietoku vody, ktorý treba spomenúť z hľadiska úspory aby sa voda nepúšťala tzv.naplno. K úspore vody tiež vo veľkej miere prispievajú aj spomenuté kartuše a perlátory. V neposlednom rade je pri úspore spomenúť termostatické batérie (napr. výrobca Novaservis), ktoré predstavujú úsporu nielen vody ale aj celkovej energie.

Ako poslednú spomenieme možnosť kúpiť batériu s odtokovou súpravou alebo bez nej, a teda či chcete mať výpušť na batérií alebo nie.

Naša ponuka umývadlových batérií je široká a určite si v našom e-shope alebo v našej predajni vyberiete vhodnú batériu, ktorá bude napĺňať Vaše požiadavky, či už z hľadiska dizajnu alebo funkčnosti.